Tėkmės būsena

Kas sieja vienuolį, medituojantį ištisas valandas ir ekstremalą, lekiantį dideliu greičiu?  Abiejų smegenys nusileidžia į alfą bangų dažnį. Tėkmės būsenoje smegenys veikia ~7Hz dažniu.

Galima daryti drąsią išvadą, kad kuo daugiau laiko praleidi alfa dažnyje, tuo laimingesnis, turiningesnis ir pilnavertiškesnis yra tavo gyvenimas.

 

Didžiąją savo aktyvaus gyvenimo dalį mes praleidžiame beta bangose. Žemos beta bangos (14Hz) parodo lengvą susijaudinimo būseną, kuri gali peraugti į kažką teigiamo (pirmasis bučinys) arba kažką neigiamo (tavo bučinį atstūmė). Aukštos (30Hz) bangos – parodo streso būseną. Svarbu suprasti, kad stresas, pats iš savęs, nėra bloga ar gera būsena. Stresas yra organizmo pasiruošimas atitinkamai reaguoti į situaciją, kuri reikalauja atitinkamo veiksmo. Tai yra laikas, kai tavo protas turi nuspręsti kaip reaguoti į vieną didžiausių gyvūniškų dilemų – kovoti ar bėgti (angl. fight or flight).

Nuolatos gyventi streso būsenoje yra nefainai. Ji reikalauja labai daug mentalinių resursų. Todėl, to net nesuprasdami, mes esame pasiryžę padaryti labai daug, kad persijungtume į ramesnį, alfą bangų dažnį. Tam, kad pakeistume savo sąmonės būseną, mes išleidžiame daug pinigų. Flow Genome paskaičiavimais – apie 3 trilijonus dolerių per metus. Tai apima viską: nuo sąmoningumą keičiančių medžiagų, muzikinių renginių, kino filmų ir asmeninio tobulėjimo konferencijų iki….?.
Viskas vien tam, kad pakeistume savo būseną iš nusistovėjusios rutinos į alternatyvią. Kad persijungtume nuo kasdienio streso ir rūpesčių prie kažko malonaus ir „raminančio“.

Žemiau betos visas tavo įmanomas dėmesys yra sukaupiamas į čia ir dabar. Kai tempas prigęsta, alfa bangose ateina pasimėgavimas gyvenimu.

Pasimėgavimas nėra būsena, į kurią patekęs ten gyveni visą laiką.
Tai yra yra momentinė būsena, kuri trunka tol, kol tęsiasi patirtis. Pasimėgavimas yra pasiekiamas kiekvienam. Dar senovės Graikijoje ta būsena buvo vadiname ekstaze.

Tėkmės būsenai pasiekti reikalingas veiksmas

Nesvarbu – fizinis arba protinis. Todėl į tėkmę gali pasinerti tiek lėkdamas nuo kalno, tiek skaitydamas įtraukiančią knygą. Taip pat ir savo profesinėje veikloje. Tėkmė yra viena iš trijų veiklų, kurios nuo seno yra vertinamos kaip „aukštesnės sąmoningumo būsenos“.

Galima išskirti dar dvi praktikas, kurios veda į alternatyvias sąmonės būsenas:

• Meditacinės praktikos – šokis, ritualas, meditacija.

• Sąmoningumą veikiančių medžiagų vartojimas – Kofeinas, alkoholis, nikotinas, kuriuos mes vartojame, nes norime, kad pakistų mūsų dabartinė būsena. Apsnūdęs – aktyvus. Liūdnas – linksmas. Suirzęs – ramus.

Alternatyviomis sąmonės būsenomis galima vadinti tai, kas nėra racionalus galvojimas apie praeitį arba ateitį. Ir čia nėra jokios mistikos.

  • Žvelgiant iš psichologinės perspektyvos, tai yra būsenos, kai išsijungia mūsų vidinis kritikas arba ego.
  • Iš neurobiologinės pusės – kaktinė smegenų dalis prigęsta, nes daugiau energijos yra perjungiama kitoms smegenų sritims.
  • Iš praktinės pusės – mes nustojame galvoti apie praeitį, ateitį ir lieka tik dabartis. Pasirodo, kad išgryninta dabartis yra pasiutusiai malonus laikas ir vieta būti.
  • Na gerai, iš mistinės pusės – tai ezoterinės patirtys – kai mes susivienijame su visata, prisiliečiame prie dievų valios ir pasiekiame nušvitimą.

Visos aukščiau išvardintos patirtys yra malonios ir teikia pasimėgavimą. Visų jų metu smegenys nusileidžia į alfa bangas. Didžiausia laimės studija išsiaiškino, kad žmonės, kurie praleidžia daugiausiai laiko tėkmėje yra laimingiausi žmonės pasaulyje. Ir tai nepriklauso nuo jų socialinio statuso, pajamų ar darbo. Sugebėjimas rasti pasimėgavimą savo kasdienybėje – tai įprasmintas ir užrašytas laimingo gyvenimo receptas.

Tavo kūnas ir protas yra unikalus junginys, kuris evoliucionavo išgyventi bet kokiomis sąlygomis. Dabar mes esame apsupti XXIa. komforto ir šie sugebėjimai lieka nebenaudojami. Problema yra dvilypė.

• Pirmiausiai, gyvename statišką gyvenimo būdą kėdėse ir sofose.
• Antra – gauname atlygį neįdėję pastangų. Nuo porno tinklapių ir šaldytuvo, užpildyto maistu.

Nebeliko pirmykštės motyvacijos išgyventi, kuri yra nepaprastai galingas evoliucinis stimulas. Troškimas išgyventi, šiais laikais, nereiškia medžioti maistą ir šildytis prie laužo. Moderniame pasaulyje pirmykščio troškimo išraiška yra saviraiška ir kūryba. Sujungus troškimą išgyventi su alternatyviomis sąmonės būsenomis mes tampame inovacijos inžinieriais. Lazda tampa įrankiu. Ugnis yra pažabojama. Internetas tampa bevielis. Visata tampa atvira tyrinėjimams. DNR tampa kodu. Kas žino kas toliau?

 

daugiau pokalbių į temą

komentarai

Prenumeruoti
Pranešti
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

gauk naujausius podcastus

temos