Trys nebrangūs tikri super maisto produktai parduotuvių lentynose

Dėmesio! Toliau rašau dalykus rekomenduotinus tik geros sveikatos žmonėms, reguliariai sportuojantiems ir nesibaidantiems kalorijų. Kodėl kalorijų skaičiavimas yra vargingas užsiėmimas jau paaiškinau.

Paprasta analogija

98 kalibo benzino nepilsi į senuką Opelį. Aišku, gali, bet Opeliui tai jėgų nepridės, daugiau traukos neatsiras. Tačiau, į tinkamą sistemą pateikiant tinkamą kurą – rezultatai bus.
Kai tavo organizmas sukasi aukštesnėmis apsukomis tiek galvoje, tiek raumenyse, atitinkami maisto produktai pradeda atrodyti ir veikti kiek kitaip.

• Kiaušiniai

Rimtai, paprastas ir senai pažįstamas kiaušinis. Jau seniausiai įrodyta, kad žodį cholesterolis turi nustoti sieti su užsikimšusiomis kraujagyslėmis. O jei dar negirdėjai – cholesterolio reikia normalios organizmo funkcijoms.

Kiaušinis yra visa maistinių mikro ir makro medžiagų bomba, tam tikras rezervas, skirtas augimui. Taip, iš jo, teoriškai, turėjo išsiristi viščiukas, kuriam, motinos višta ir motina gamta ten sudėjo viską ką geriausio tik galėjo. Kol atėjo žmogus ir pamąstė, kad visa tai suvalgyti yra gera idėja. Ir kodėl ne, jei nekankina moralinė dilema – prašom, į sveikatą. Anekdotus apie vištų mėnesines pasilaikom sau.

Vis tik, kiaušinis kiaušiniui nelygus. Duok vištoms vietos gyventi ir rinkis, kaip minimum, numerio „2“, ant kraiko laikomų vištų kiaušinius. Dar geriau, tiek maistinių medžiagų, tiek ekologijos prasmėmis – pirkti kaimiškus kiaušinius iš patikimų šaltinių.

• Baltas sūris

Jei neturi problemų su pieno produktų tolerancija.

Man keista matyti kačiokus, dideliais kiekiais valgančius pieno išrūgų baltymų miltelius. Asmeniškai, mėgstu savo baltymus suvalgyti maisto, o ne miltelių forma. Raumeninės masės auginimu, kaip laisvalaikio praleidimo forma, neužsiiminėju. Geležies mėtymas ir rovimas dėl sprogstamosios jėgos, ištvermės ir stiprumo yra mano žaidimas.

Plius, geras baltas sūris, iš esmės, yra vien baltymai ir riebalai. Valgyti smarkiai maistingą maistą tampa, praktiškai privaloma jei užsiiminėji kokia nors tarpinio badavimo forma.
Juolab, geriausia rinktis kuo arčiau savo pirminės formos esantį sūrį. Riebų, baltymingą ir, idealiai tokį, kuris negali stovėti šaldytuve tris savaites. Apsilankyk ūkininkų turgeliuose!

• Konservuotos menkių kepenėlės

Užteks leisti pinigus žuvų taukų aliejui. Senokai aišku, kad šis produktas yra uber-vertingas vitaminų A ir D šaltinis. Žuvies aliejus arba žuvies taukai, dažniausiai, būna buteliuose arba piliulėse suvyniotas produktas. Kiekviena lietuviška vaistinė jau yra nupirkusi krūvą reklamos Google ir visaip kaip mėgina tau parduoti tas piliules.

Čia galima trumpai pakalbėti apie maisto papildų industrijos žalą pasauliui. Imti bet kokį maistą ir iš to daryti ekstraktus, kuriuos paskiau reikia atskirai supakuoti ir išsiuntinėti, gali būti tikras velnio biznis. Žiauriai geras biznis, bet čia ir kabliukas – žiauriai; geras – biznis.
Ant tiek geras, kad desperatiški papildų gamintojai gali į papildus pridėti praktiškai bet ko. O itin dideli paklausos mąstai neigiamai atsiliepia pasauliui.

Todėl, išlikti kuo arčiau tikrosios maisto produkto formos, man asmeniškai, atrodo vienas iš geriausių pasirinkimų kokį tik gali padaryti.

Žalių menkių kepenėlių nesu valgęs (tik marinuotas, mmmm…), todėl, konservuotos yra arčiausiai realybės ir lengviausiai įgyjamos.

Bonusiniai taškai jei įtikini savo antrą pusę jų veiksmingumu ir kartu valgote salotas su kepenėlėmis. Paradoksalu, nes paskiau abu vistiek galite bučiuotis.
O kas sakė, kad 98 benzinas kvepia?

Duosiu vieną bonusą. Vertinu ir myliu savo vegetarus ir veganus draugus, iš jų pasimokau labai daug apie tai ką jie naudoja kaip raketinį kurą savo organizmams.

• Kanapių aliejus

Ir jų baltymų milteliai, kurie iš esmės yra išspaustos sėklos, yra vieni geriausiai pasisavinamų tavo šaunaus organizmo, kai kalba sukasi apie augalinį produktą. Plius, čia galioja nykščio principas – Rinkis nacionalinį produktą.

daugiau pokalbių į temą

komentarai

avatar
  Prenumeruoti  
Pranešti

gauk naujausius podcastus

temos