Savęs meistrystė

Emocijas šiandien galime paaiškinti neurochemikalų reakcijomis. Sako, kad valia yra ribotas resursas. Tai kaip mes suprantame meilę 16a sugalvojo Šekspyras, o fizinis potraukis kyla dėl to, kad mums pasąmoningai patinka kaip kvepia partnerio feromonai.
Ar greitai ateis laikas kai sielą bus galima išmatuoti dar nesukurtais prietaisais ir vienetais?

Tačiau kaip visada ir per amžius svarbiausia yra veiksmai ir rezultatai.
Didžiausia įmanoma meistrystė yra savęs meistrystė.

Gyvenimas yra visą gyvenimą trunkantis procesas, kurio prasmė iki dabar mus neramina.

Mes per dažnai pamirštame, kad esame ne vien žmonės, bet ir gyvūnai. Tačiau kartais pamirštame ir koks yra to žmogaus vaidmuo. Kaip skamba toks?

Žmogus auga, tobulėja, transformuoja save ir tampa geresniu, išsilavinusiu žmogumi ir išskirtiniu savo srities specialistu. Tuo pačiu sukurdamas artimus santykius su kitais, pridedantis pasauliui daugiau vertės nei suvartoja pats ir pratęsdamas mūsų civilizacijos bei rūšies klestėjimą.

Tačiau tik tik vienas iš daugelio įmanomų gyvenimo scenarijų.

PROTAS

APIE TAI KAIP GYVENTI IR SUSIGYVENTI SU SAVO PROTU

Čia surinkti įvairūs informacijos gabaliukai. Ne detalūs metodų aprašymai, o paragavimai – to ką galima veikti su savo protu.

Jei remsimės Abraham Maslow poreikių piramidės modeliu, tuomet puikiai veikiantis kūnas įsipaišo Fiziologijos lygyje. Be pamato nieko nebus, todėl reikia pasirūpinti, kad tas aparatas, kuris nešioja tavo smegeninę veiktų kaip laikrodukas.

Tapti geriausia įmanoma savęs versija yra titaniškas darbas. Kadangi žinojimas yra jėga, aš nuoširdžiai linkiu, kad toliau užrašytos eilutės padėtų šiame procese.

NEUROMOKSLAI mums atskleidžia tai kaip fiziniame lygmenyje veikia smegenys. Tai yra gana nauja mokslo sritis, kuri sparčiai vystosi dėka modernių technologijų ir įveda daug aiškumo ten, kur anksčiau vyko spėliojimai. Bazinis supratimas kaip veikia tavo smegenys yra puiki pradžia, kuri duoda pagrindą filosofijai ir psichologijai – įrankiams, kurie leidžia dirbti su savo protu.

KLASIKINĖ IR EVOLIUCINĖ PSICHOLOGIJA gali puikiai paaiškinti kodėl mes mąstome taip kaip mes mąstome. Kiekvienas žmogus yra kompleksiškas emocijų ir kognityvinių šališkumų kamuolys, kuris dar turi savo ambicijas, socialinę padėti, pareigas ir atsakomybes. Ir čia tik sąrašo pradžia.

FILOSOFIJA, tuomet, yra nuostabus įrankis, nubrėžiantis gaires visoje šioje begalybėje. Gyvenimas kartais gali atrodyti kaip pasiutusiai laukinė upė, kurioje naviguoti privalai plaukdmas degtukų dėžutėje. Susikaupk, pakvėpuok ir čiupk tuos degtukus, nes tai vieninteliai irklai, kuriuos turi.

Iš kitos pusės, savo proto pakeisti vien su savo protu nepavyks. Tam gali padėti tinkamai panaudoti išmanieji vaistai. NOTROPIKAI. Pamiršk dantračių smegenyse iliustraciją, tai skirta seniems žmonėms. Tavo smegenys yra elektros jėgainė ir mes tik pradedame suprasti kaip veikia valdymo svirtelės.

Pasaulyje nuo seno yra medžiagų, kurios keičia žmogaus realybės suvokimą ir atveria galimybes naujiems suvokimams, kurie paprastai yra už mūsų subjektyvaus mąstymo ribų. Yra teorijų jog žmogaus ir kitų gyvūnų santykis su sąmoningumą keičiančiomis medžiagomis paskatino rūšių evoliuciją, nes leido pažvelgti už standartinio mąstymo ribų ir inovuoti. Žinome, kad tas pats vyksta ir dabar.
Įvairūs AUGALINIAI PREPARATAI gali būti panaudoti kaip įrankiai, padedantys atlikti transcendencinį šuolį (už savo mąstymo ribų). Šitaip sukurdami erdvės novatoriškiems suvokimams, savęs pažinimui ir net psichologinių traumų gyjimui.

Bet apie viską iš eilės.

SMEGENYS

YRA 2 000 000 METŲ SENUMO SIGNALIZACIJA

Tikrai taip. Labai ilgai mus iš visų pusių bandė užpulti, suvalgyti, apiplėšti ar kitaip apmauti. Visi žino, kad pasitikėti nepažįstamaisiais negalima, dėl to mes susidarome pirmą įspūdį apie žmogų per pirmąsias sekundes, kartais apie tą žmogų net sąmoningai nemąstydami. Dėka tokios pavojų vengimo mokyklos mes instinktyviai vengiame viskas kas (protui atrodo, kad) kelia pavojų ir nenorime pasitraukti iš savo komforto zonos.

Komforto zona yra gerai žinomas iš populiariosios psichologijos kilęs terminas, tačiau jis čia tinka puikiai. Nes priešą reikia pažinti. Nes viskas ko tu nori yra už tavo komforto zonos ribų.

Smegenys yra tas organas, kurį gali pačiupinėti (bet tik pačiam blogiausiam scenarijuje). Protas yra tas procesas, kuris dedasi smegenyse ir tai nečiupinėjama.

Tau reikia suprasti jog protas yra stipriai automatizuotas procesas, ir tavo įtaka tam procesui yra nepaprastai maža.

Todėl tu nevisai esi savo protas. Gal skamba keistai, bet, patikėk, čia niekas visko nežino iki galo. Mokslas dar nesutaria kaip apibūdinti sąmoningumą, net nesutaria kur mokslo sritis turėtų atsakyti į šį klausimą. Bet ne tai svarbiausia.

Žinant, suvokiant ir taikant tai ką mes jau žinome apie protą gali efektyviai tobulinti savo mąstymo procesus.


Protas turi nuostabų sugebėjimą – mąstyti apie tai ką mąsto
. Tu gali stebėti savo mintis. Tai vadinama savistaba ir šis metodas praktikuojamas jau tūkstantmečius. O kuomet pradedi stebėti savo mintis, gali pradėti rinktis apie ką nori galvoti ir apie ką ne. Čia prasideda tikras proto hakingas, nes tu esi tai ką tu galvoji. Jei gali sąmoningai pasirinkti ką galvoji – tu gali būti tuo, kuo nori – nepriklausomai nuo aplinkos.

Kita nuostabi proto funkcija yra viena iš svarbiausių, kuri leido mums tapti dominuojančia rūšimi žemės planetoje. Empatija. Sugebėjimas įsijausti į kito mąstymą.

Savistaba ir empatija yra tik du iš daugelio mūsų sugebėjimų, tačiau galima sakyti jog tai yra solidi bazė, kurios lavinimas atveria labai LABAI daug galimybių visame kame.

Žemiau yra dar keli veikiantys įrankiai tavo proto hakingui.


PRISIMINIMAI

 

 IR PRAEITIES KEITIMAS

Rodos, kad 21a pradedame suprasti kaip veikia prisiminimai!

Kažkas atsitinka. Įvykis yra susiejamas su to laiko emocijomis, jausmais ir aplinka. Tuomet šis junginys ir tampa prisiminimu, kuris nugula smegenyse.

Kas kartą prisiminus konkretų prisiminimą jis yra „ištraukiamas“ ir prisimenamas, bei interpretuojamas (!) iš naujo.Tuomet, prisiminimas įrašomas atgal, kaip paskutinė prisiminta ir interpretuota jo versija.
Tai paaiškina kodėl žmonės pasakodami istoriją ją kas kart pagražina, kol finale žvejybos laimikis būna toks didelis, kad net netelpa į rankas.

Mes patys patikime savo pasakojama istorija iš naujo. Vėl ir vėl. Kuo skausmingiau pasakoji apie traumą, tuo labiau skauda. Kuo dažniau kalbi kaip blogai gyventi Lietuvoje, tuo blogiau darosi. Įvairios emocinės traumos yra tai kas žmogų gyvenime stabdo labiausiai.

Žiūrint iš kitos pusės – savo prisiminimus galima koreguoti. Jei atpasakoji tave sužeidusį įvykį, gali pamažu tai interpretuoti kaip ne savo kaltę, tuomet kaip naudingą pamoką, tuomet atleisti kaltininkams. Ir galbūt pasiekti tokią stadiją, kai emocinę traumą matysi kaip geriausią tau kada nors nutikusį dalyką, kuris davė pretekstą stipriam augimui.

Šitaip gali drąstiškai pakeisti savo santykį su savo praeitimi. Pakeisti savo praeitį.

Atsikratyti stabdančio balasto yra viena monetos pusė. Kita – akseleruoti veiklose, kurios tave veža.

TĖKMĖ

ALTERNATYVI SĄMONINGUMO
BŪSENA KURIOJE ATSISKLEIDŽIA
AUKŠČIAUSI SUGEBĖJIMAI

Tėkmės būsena yra aukščiausia žmogiškosios meistrystės išraiška, kuri atsikartoja visur. Kūryboje, sporte, darbe, meilėje, žaidime, kovoje, programavime, maisto ruošime, šokyje, muzikoje… Rimtai, visur.

Jei kada stebėjai profesionalą atliekantį savo darbą ir likai užburtas proceso – matei žmogų tėkmės būsenoje. Jei kada nors teko pajausti kaip greitai prabėgo laikas kažką veikiant arba priešingai – rodėsi jog kelios reikšmingos sekundės trunka kur kas ilgiau – buvai tėkmės būsenoje.

Tėkmė yra per milijonus metu išvystyta alternatyvi sąmoningumo būsena į kurią mūsų smegenys gali persijungti kai to labiausiai reikia. Tai yra automatinis procesas, tačiau dėka neuromokslų ir aukšto veiklumo psichologijos mes dabar žinome tėkmės stimulus – kurie leidžia įjungti aukštesnę veiklumo ir kokybės pavarą savo prote.

Neurobiologinis procesas yra gan aiškus. Tėkmės būsenos metu smegenys sukaupia visą įmanomą dėmesį į atliekamą veiksmą, atjungia racionalus smegenų centrus, kurie matuoja savisaugą, laiką ir erdvę, tuomet perkelia daugiau resursų į intuityvius procesus ir turimus įgūdžius.

Paprasčiau sakant – tėkmės būsenoje – tau atsijungia viskas kas tave stabdo ir įsijungia viskas ką išmokai per gyvenimą. Tuo metu, galbūt groji prieš tūkstantinę auditoriją, galbūt rašai būsimą bestselerį, gal leki pasiutusiu greičiu link aukso medalio.

Tačiau tėkmė nėra rezervuota geriausiems pasaulyje. Geriausi pasaulyje negalėtų būti geriausi jei nepasitelktų tėkmės būsenos. Šiandien, visi šie įrankiai ir žinios yra pasiekiami tau.


 

Filosofija

 


1.

Pamatinių žinių, realybės ir egzistencijos studijavimas.
2.
Teorija ar nusiteikimas, pagal kurį elgiasi žmogus.

Pamiršk filosofiją kaip akademinę discipliną ir teorinius išvedžiojimus.

PRAKTINĖ FILOSOFIJA yra puikus būdas kaip susidoroti su kasdieniais pasaulio mums keliamais iššūkiais. Nereikia būti filosofu, akademiku ar religiniu pasekėju, kad galėtum naudotis per kelis tūkstantmečius visame pasaulyje patikrintais principais apie tai kas yra žmogus ir koks yra jo vaidmuo pasaulyje.

Markas Aurelijus – Romos imperatorius, savo laiku galingiausias pasaulio žmogus ir klasikinis Stoikų filosofas.

Stoicizmas

 

Tai puikiai veikianti praktinė filosofija, kuri yra orientuota į veiksmą, o ne debatus. Stoicizmas suteikia stabilų moralinį pagrindą mūsų sparčiau nei bet kada kintančiame ir nenuspėjamame pasaulyje. Primena koks trumpas gali būti gyvenimas, kaip išlikti stabiliam, stipriam ir neprarasti kontrolės.

Stoicizmo moko kaip mąstyti apie tai kas yra tavo galioje ir kas ne.
Tavo galioje yra tavo protas ir tavo veiksmai. Tavo asmeninė atsakomybė yra valia, teisingumas, dora ir meilė. Aiškiai atskirdamas kas yra tavo galioje atpažįsti tai kas nuo tavęs nepriklauso. Pavyzdžiui lietus. Arba karas. Arba kainų karas.

Tai nereiškia, kad niekad neini į laiką kai lyja, privalai būti pacifistas arba nieko nebeperki. Tai reiškia, kad priimi lietų ir karą kaip faktą, tačiau neverki, nepergyveni, nesitiki ir neprašai dievų pagalbos. Tai reiškia, kad atlieki savo žmogiškąją prigimti, įkūniji visas savo vertybes, nepaisant nei lietaus nei karo.
Nei kainų.
O jei nusprendi, kad kainos yra nesąžiningos tada eini ir kažką dėl to darai. Tavo veiksmai privalo atspindėti tavo mintis.


Psichologija

 


1.

Psichologija yra mokslas apie elgseną ir protą, apimantis visas sąmoningas ir nesąmoningas patirtis, taip pat mintis. Tai yra akademinė disciplina ir socialinis mokslas, siekiantis suprasti individus ir grupes, pagal bendrinius principus ir tyrinėjantis specifinius atvejus.

Tinkamai panaudojant šias žinias galima tyrinėti savo mąstymo procesus ir daryti išvadas – atlikti introspekciją.

Didelė dalis žmonių tiki jog jų mąstymas ir intelektas yra suformuoti ir nekintantys. Kad jie neturi talento, jiems nepasisekė taip kaip pasisekė kitiems. Jie tiki, kad savo tikslus įgyvendina tik maža, elitinė, ekstremaliai protingų, sėkmingų ir turtingų žmonių dalis. Visa tai plius dangiškoji palaima išrinktiesiems – sėkmė.

Tai yra pasiteisinimas. Istorija, kurią sau pasakoja žmonės, kurie yra per silpni ir bijo sau tai pripažinti. Nepaisant to jie vis tiek nori ir iš to NORO kyla visos jų kančios. Per laiką sugadinamas jų ir jų aplinkinių gyvenimas ir pridaroma nepaprastai daug kitokios žalos pasauliui.

Atsakymas dvilypis ir paprastas. Jei nori nustoti kentėti – atsisakyk savo norų arba daryk absoliučiai viską, ką gali, kad pasiektum tai ko nori.

Aš suprantu jog šios mintys yra juodos ir baltos, o gyvenime viskas yra milijarde pilkų atspalvių. Tačiau drastiškai pakeltas kontrastas leidžia padaryti paprastas, kartais skausmingas, išvadas.

Pozityvioji psichologija yra fainai, aš visom keturiom už. Tačiau kartais gyvenime reikia skausmo ir kančios. Nes kentėjimas turi unikalų šalutinį poveikį – iki skausmo nuskaidrina tai ką anksčiau ignoravai. Tiek pasakius – reikalo esmė yra ne kelti sau skausmą kaip siekiamą patirtį. Svarbiausia yra tai ką tu padarai su tuo skausmu.

 

* * *

Realybėje yra toks slaideris, tarp to ko nori/sieki ir to ko atsisakai. Kuo daugiau (save) stumi į viršų, tuo daugiau turi stengtis ir daryti. Tavo veiksmai turi atitikti tavo ambicijas.

Iš kitos pusės, sugebėjimas atsisakyti ir paleisti to kas nėra svarbu yra tai, kas leidžia stumti tą slaiderį vis aukštyn. Tai paprastas principas, sutinkamas nuo budizmo iki kapitalizmo. Tiek dvasiniame nušvitime tiek versle privalai sakyti „ne“ milijonui dalykų, kad galėtum sakyti TIKRAI TAIP kai ateina laikas.

Kuo giliau lendi tuo aiškiau pradedi matyti savo mąstymo sistemas. Pastebi kaip neuroasociacijos ir kognityviniai šališkumai suformavo visą tavo suvokiamą pasaulį. Ne už ilgo kyla filosofinis klausimas ar mes išvis turime laisvą pasirinkimą? Bet…

… Atgal į žemę.
Pasaulis nestovi vietoje. Technologinis progresas gali stipriai praplėsti mūsų proto galimybes. Nuo laboratorijose sukurtų išmaniųjų vaistų iki natūralių gamtinių substancijų, šiandien viskas traukiama iš po stalo.

Notropikai

 


IR KITI CHEMINIAI PREPARATAI

Notropikas – piliulė, kuri pagerina tavo kognityvinius sugebėjimus. Ir čia ne metafora kalbant apie piliulės efektą.
Joks man žinomas preparatas nesuteiks tokių ilgalaikių privalumų kaip puikiai veikiantis organizmas. Vis tik, notropikų poveikis, trunkantis nuo kelių valandų iki visos dienos yra juntamas. Mąstymo skaidrumas, susikaupimo lygis ir rezultatai dienos gale yra juntami.

Notropikai neišmokys tavęs būti protingesniu, kad ir ką tau tai reikštų. Atsikelti ir imti darbą į rankas vistiek reikės. Perlipti per diskomfortą ir kliūtis vistiek reikės. Nejungti Facebook ir valandoms nepaskęsti Youtube vistiek reikės.

Pasiekti maksimalius rezultatus pavyks viską tinkamai susluoksniavus:

#1 Puikiai veikiantis organizmas
#2 Stabilios vertybės ir tikslingumas
#3 Augaliniai ir cheminiai patobulinimai

Tiek pasakęs nenoriu pasirodyti dogmatiškas. Nusipirk notropikų ir eksperimentuok su jais jau dabar, nereikia nieko laukti. Gyvenime viskas susideda iš įvairių gabaliukų ir patirčių, daugiau ar mažiau chaotiškai, o ne pagal kieno nors nustatytus punktus.

Daugiau gali rasti atskirame straipsnyje ir tiesiog internete. Notropikai atėjo ir pasiliks. Su laiku tai taps standartine praktika, kaip kasdienis vitaminas, nes žmonės nuo seno tobulina įrankius, kurie tobulina žmones.

Jei notropikai yra modernios technologijos kūrinys, tuomet yra kita preparatų klasė, kurie buvo patys atsakingi už savo evoliuciją.

Tai cheminiai preparatai keičia savo realybės suvokimą ir atveria galimybes naujiems suvokimams, kurie paprastai yra už mūsų subjektyvaus mąstymo ribų. Yra teorijų jog žmogaus ir kitų gyvūnų santykis su sąmoningumą keičiančiomis medžiagomis paskatino rūšių evoliuciją, nes leido pažvelgti už standartinio mąstymo ribų ir inovuoti. Žinome, kad tas pats vyksta ir dabar. Įvairūs augaliniai preparatai gali būti panaudoti kaip įrankiai, padedantys atlikti transcendencinį šuolį (už savo mąstymo ribų). Šitaip sukurdami erdvės novatoriškiems suvokimams, savęs pažinimui ir net psichologinių traumų gyjimui.

 

daugiau pokalbių į temą

komentarai

Prenumeruoti
Pranešti
guest
1 Comment
seniausius
naujausius
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] (Laikas nėra valiuta, nes visi jo turi tiek pat, taigi jo negali pakeisti ir kažkaip panaudoti. Užtat gali naudoti savo dėmesį.) […]

gauk naujausius podcastus

temos