Asmeninė disciplina ir nepatogios tiesos

Žemiau yra atviras straipsnis apie tai kas dedasi mano galvoje ir gyvenime. Perspėju, toliau bus keiksmažodžių ir nepatogios tiesios. Daugiau nei norėtum žinoti apie mane.

Disciplina – tai atsikartojanti praktika, kurios dėka buvo įgyvendinti absoliučiai visi reikšmingi tikslai. Gyvenime nėra veiklos, prieš kurią įrašius žodį „disciplina“, nesukurtum sėkmės formulės tai konkrečiai veiklai. Disciplina dirbti, disciplina treniruotis, disciplina mokytis, disciplina maitintis. Disciplinos reikia ir sugebėjimui ilsėtis.


Aš esu pats tingiausias žmogus su didžiausiomis ambicijomis, kokį tik pažįstu. Šiandien atsikėliau iš lovos 8:39. Tuomet dvi valandas praleidau gerdamas kavą, naršydamas Instagramą ir ieškodamas daugiau motyvacijos, kad pagaliau atsistočiau ir pradėčiau stengtis dėl savo tikslų.

Mano tikslai yra tokie dideli jog mano artimiausiems žmonėms jie atrodo nesuprantami. Bet kartu mano tikslai yra tokie maži jog jie neskatina manęs stengtis. Jie nebegąsdina manęs, nes turiu viską ko reikia jiems įgyvendinti. Jie atrodo tokie savaime suprantami, jog pasaulyje negali nutikti nieko, kad jie neišsipildytų. Tai labai malonus jausmas, kurio nekenčiu, nes jis suteikia pretekstą nedaryti nieko, laukti. O šis neveiksnumas kasdien veda mane prie susitaikymo su vidutinybe ir „bus gerai“.

Mintyse vadinu save rašytoju, tačiau mano sporadiškas rašymas neleidžia man efektyviai tobulinti savo rašymo įgūdžių. Esu neatidus ir išvis, man nerūpi gramatikos ir stiliaus klaidos, kurių nepastebi taisymo sistema.

 • Disciplina dirbti
 • Disciplina turėti reikšmingą tikslą

Mano nesugebėjimas atsisakyti saldumynų neleidžia man atsikratyti nepageidaujamų kūno riebalų, kurie yra su manimi seniau nei galiu prisiminti. Tačiau aiškiai prisimenu jog viršsvoris vaikystėje buvo viena iš priežasčių kodėl teko kęsti kitų vaikų patyčias mokykloje. O iš to kyla gėdos jausmas dėl savo kūno, kuris maitina nepasitikėjimą savimi, nuolat įsijungiantį ir pakeliui į trisdešimtus gyvenimo metus.

Ar man jau per vėlu, ar aš jau per senas? Užpisa matyti dar vieną 23 metų milijardierių, 19 metų IT genijų ir 12 metų profesionalų snieglentininką. Labai tikiuosi kad juos taip pat užpisa matyti daugiau pasiekusius už juos.
Turiu 7 artimus draugus ir daug giminaičių ir visus juos labai myliu. Bet mano socialiniame rate trūksta aukštus tikslus turinčių ir daug daug kartų protingesnių už mane žmonių. Bijau prieiti ir susipažinti su jais, nes manau jog esu per mažas.

Tam atsverti kyla noras būti pastebėtu ir įvertintu, populiariu ir autoritetingu, tiesiog geresniu už kitus. Bet noriu tai pasiekti nedarant klaidų, be skausmo ir labai greitai. Net noras parašyti straipsnį ir parodyti koks aš galiu būti atviras apie savo baimes, yra savotiška ego masturbacija.

Kalbant apie… Pornografija man yra kaip espresso kava. Greitas ir efektyvus metodas išmesti iš galvos pirmykščius troškimus ir toliau važiuoti su savo diena. Nors kiekvieną kartą, po visko, save plaku mintimis apie informaciją, jog vyrai, kurie nešvaisto sėklos vėjais tiesiog gyvena ilgiau ir produktyviau. Į spermą organizmas surenka viską ką turi geriausia, gamtoje taip yra. Riešutai ir kitokios sėklos yra maistinių medžiagų bankai. Logiška jog pastoviai nuleidžiant iš savęs kokybiškiausius elementus kažkur liks nepriteklius.

 • Disciplina kūno malonumams
 • Disciplina nesumenkinti savęs
 • Disciplina nesureikšminti savęs

Mano nesugebėjimas pasakyti „ne“ kuria nepatikimo, daug žadančio ir nuo pakvietimų išsisukinėjančio žmogaus įspūdį. Aš tikrai bijau „ką pagalvos kiti“. Kartais, kai nenoriu sukurti geresnio už kitus įspūdžio aš pasiduodu svetimai įtakai ir sakau ar darau tai kas prieštarauja mano principams. O mano troškimas pirkti daiktus, drabužius ir maisto papildus, kurie padarys mane geresniu žmogumi (geresniu už kitus) verčia mane nerimauti jog neturiu pastovaus pajamų šaltinio.

Kad išspręsčiau tai stengiuosi pradėti verslą, kuris taps verslo mūza – mažai laiko ir investicijų reikalaujančiu pajamų šaltiniu. Tačiau kasdien skiriu tam mažiau laiko nei išties galiu. Turiu užsirašęs tūkstantį įkvepiančių citatų, produktyvumo taktikų ir praktinės filosofijos pamokų. Kai kurios jų sako visada lyginti save su sėkmingesniais didesniais už save. Tačiau esu apsėstas Tim Ferriss pasiekimų, o projektuodamas jo asmenybę sau varžau asmeninį unikalumą.

 • Disciplina pasakyti ne
 • Disciplina nebijoti ką pagalvos kiti
 • Disciplina uždirbti ir leisti pinigus

Mano trūkumai ir baimės yra tai kas mane stabdo, o tada aš pasirenku elgtis neprotingai, anti produktyviai ir nedisciplinuotai. Kiekvienas toks šūdas yra nesibaigianti kova su savimi. Tačiau nesenai išgirdau mintį, kuri stipriai rezonavo. Grubus vertimas skamba – norint pasiekti bet ką vienintelė paslaptis yra sugebėjimas pasitraukti sau iš kelio.

Todėl savo trūkumus ir baimes kasdien stengiuosi transformuoti į motyvaciją stengtis.

Troškimą būti geresniu už kitus aš stengiuosi paversti troškimu būti geresniu už save patį. Šis tikslas tapo pretekstu pradėti rašyti Raumeningą Protą. Tai yra galingiausias mano variklis, nes visas diskomfortas tampa įkvėpimo šaltiniu, maitinančiu turbinas. Kartais sprogsta, kartais apsitaškau šūdais, bet viskas praeina, viskas pataisoma. Svarbiausia nesustoti.

Vienas iš būdų kaip suformuoti vertingus tikslus yra klausti savęs ar mano tikslai yra didesni už mane. Ar tai dėl ko stengiuosi daro mane laimingu ir atneša naudos kitiems – yra labai gera formulė įvertinti veiklai.

Neleidžiu sau kurti pasiteisinimų. Kad ir kas nutiktų, aš visada turiu pasirinkimą kaip tai priimti. Aš esu atsakingas už savo gyvenimą ir viską kas man nutinka ir nesiruošiu niekam atiduoti galios valdyti mano emocijas, mano laiką ir dėmesį.

 • Disciplina žvelgti tiesai į akis
 • Disciplina visada būti atsakingu
 • Disciplina visada ieškoti kažko teigiamo
 • Disciplina niekad nesustoti

Linkiu tau disciplinos.

[yikes-mailchimp form=”1″ title=”1″ description=”1″ submit=”Prenumeruoti”]

 

daugiau pokalbių į temą

komentarai

Prenumeruoti
Pranešti
guest
5 Comments
seniausius
naujausius
Inline Feedbacks
View all comments
Matas
Matas
4 metai prieš

Ačiū.
Puikus straipsnis.
žmogiški išgyvenimai bei pažįstamos situacijos.
Buvo smagu paskaityti.
Man patinka kad tavo straipsniai neperilgi ir neviniojami į “vata”… Taip paprastai ir tiesiai šviesiai.

Afigienai

Rytis
Rytis
4 metai prieš

Labai atviras straipsnis, kaip sviezias vejo gusis.

Turiu pastebejimu.
Ar tikrai disciplinos deka pasiekiami visi tikslai? Ne tik jos deka. Yra ir kitu, netgi esmingesniu dedamuju.

Ar tikrai ji yra atsikartojanti praktika? Nes tada ji butu vadinama tiesiog rutina.
Gal greiciau atsikartojanti veiksmu kryptis?

Nes su pliku veiksmu atsikartojimi be krypties derinimo labai lengva tiesiog sekmingai strigti ziurkiu rate.

As matau problema ne disciplinos trukume (ty orientuotu atsikartojanciu veiksmu trukume)

O krypties nesuderinime su tikrais norais, nepalankiu siekimo metodu parinkime / naudojime, bei poilsio poreikio ignoravime.

Rytis
Rytis
4 metai prieš

Nes jei mes stringame, tingime ir atodeliojame, tai rodo kad mums truksta balanso tarp vidiniu noru, isoriniu tikslu ir dabartiniu savo pajegumu.

Tikrai nepasiseks disciplinuotai “niekad nesustoti”, nes sustoti kartais yra labai naudinga ir netgi butina.

Tik atskirkim sustojima poilsiui, pastebejus kritini energijos lygi, nuo sustojimo ties maza distrakcija. Taipogi atskirkim sustojima pastebejus progreso nebuvima nuo to pacio sustojimo ties maza distrakcija.

Griztu prie tos problemos dalies, kai veiksmai neatitinka vidiniu noru – kartais pasirenkame dirbtinius norus ir veiksmai ant ju nesiklijuos. Kartais norai tikri, geri, bet per dideli pagal dabartini energijos kieki, ir tada veiksmai IRGI nesiklijuos. Teks susirasti tarpini mazesni tiksliuka, vietoj to kad didinti disciplina.

Na ir ta paskutine problema – kad norai geri, tikslai adekvatus, bet darbo metodai neparankus asmeniniam stiliui ar charakteriui.
Cia ta prireiks originalumo, ir eksperimentavimo. Kad pvz vietoj blogo rasymo, informacija skleisti parke pasilipus ant pakylos (pvz).

Idomus buvo traipsnis palieciantis daug aspektu. Pamaciau nemazai uzboldintu patarimu, kurie tikrai veikia ir suveiks. Tik kai bus balanse su paciu zmogumi

gauk naujausius podcastus

temos